اجتماعی

پروژه‌های بزرگ مقياس پایتخت باید پيوست ترافيكی داشته باشند

به گزارش ساختمان آنلاین:   سوده نجفی عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران در تذکری در خصوص مغفول ماندن طرح عارضه سنجی ترافیکی گفت: در راستای ماده دوم مصوبه شورای اسلامی شهر تهران به شماره ۲۶۸۲ مورخ ۱۳/۷/۹۹ با عنوان الزام شهرداری تهران به استفاده از نتایج مطالعات عارضه سنجی ترافیکی قبل از صدور پروانه برای ساختمان‌ها با نرخ ساختمانهای بزرگ مقیاس که این دستورالعمل فرایند انجام مطالعات عارضه سنجی ترافیکی را برای ساختمانهای مذکور تسریع می‌کند تا با پیروی از یک ضابطه مدون انجام این مطالعات به صورت صحیح و دقیق و با خروجی‌های مورد نظر صورت گیرد.
وی ادامه داد: مطابق ماده یکم این مصوبه این کمیته عارضه سنجی شامل یک نماینده تام‌الاختیار معاونت معماری و شهرسازی که بعنوان عضو و دبیر کمیته، نماینده تام‌الاختیار معاونت حمل‌و‌نقل و ترافیک و سازمان نظام مهندس ساختمان و معاون معماری و شهرسازی و حمل‌و نقل و ترافیک منطقه مذکور و یک نفر متخصص ذی صلاح با معرفی جامعه مهندسان مشاور ایران و یک نفر هم متخصص ذی‌صلاح ترافیک و شهرسازی و همچنین یک نفر از اساتید دانشگاهی با تخصص حمل‌و نقل و ترافیک هم باید در این کمیته حاضر شوند.
عضو شورای شهر با بیان اینکه اما متاسفانه این طرح مغفول مانده است افزود: در این سالها شاهد صدور پروانه برای ساختمانهای بزرگ مقیاس بدون عارضه سنجی ترافیکی هستیم
که اکثر پروژه‌ها پیوست ترافیک هم ندارند
که می‌توان پروژه‌های بزرگ متعددی همچون آموزشی، مالها، مراكز خرید و تجاری و .. نام برد که بدون پیوست ترافیکی ساخته و یا در خال ساخت هستند که موجب افزایش معضل ترافیک در آن محلات و مناطق شده است.
نجفی عنوان کرد: مقرر شد طبق ماده هفتم مصوبه فوق معاونت فناوری ظرف مدت ‌‌دو ماه پروسه‌ای را در سامانه صدور پروانه تشکیل دهد و همچنین طبق ماده هشتم هم شهرداری تهران موظف شد ساختمانهای موجود و املاک در حال ساخت را ظرف مدت سه ماه در سامانه جامع اطلاعات مکانی شهر تهران ایجاد و در سامانه شفافیت بارگذاری کند؛اما متاسفانه به این موضوع توجه نشده است.
رئیس کمیته سلامت  خاطرنشان کرد: هرچه سریع‌تر این کمیته برای پروژه‌های بزرگ مقیاس باید عملیاتی شود.
به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا