اجتماعی

ایمن‌سازی گود رها شده شاندیز آغاز شد 

با پیگیری شهرداری منطقه 17 در دوره جدید مدیریت شهری پس از 10 سال و با مجوز معاون محترم دادستان عمومی و انقلاب تهران و سرپرست دادسرای ناحیه 37، گود رها شده شاندیز، ایمن سازی می شود.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از  روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۷، رضا شنگی شهردار منطقه ۱۷ در خصوص گود شاندیز گفت: در سال 1390 صاحب یکی از املاک درشت دانه در بازار مبل یافت آباد از مدیریت شهری وقت، مجوز گودبرداری جهت ساخت ساختمان تجاری دریافت کرده بود، پس از انجام عملیات خاک برداری، ادامه ساخت این مجموعه در اواخر سال ۱۳۹۱ متوقف شده بود. بعد از گذشت 12 سال و پیگیری و صدور اخطارها و هشدارهای لازم به مالک جهت تکمیل سازه صادر شد، لکن متاسفانه در طی این سال ها هیچ گونه اقدامی جهت ادامه پروژه و تکمیل آن از سوی مالک صورت نگرفت.

وی همچنین افزود: در دوره جدید مدیریت شهری و با پیگیری ها و تدابیر اتخاذ شده، شهرداری منطقه ۱۷ پس از اعلام هشدارها و اخطارهای لازم در نهایت با عدم تمکین مالک به مباحث ایمنی که مخاطرات بسیار گسترده ای را برای آحاد عموم مردم شریف و بزرگ منطقه به وجود آورده بود، موضوع به طور ویژه در دستور کمیته ایمنی قرار گرفت و با طی روند اقدامات مربوط به اخذ کارشناس رسمی اعلام نظریه از سازمان مشاور مهندسی شهر تهران برداشت های فنی و کاملا مهندسی با توجه به ابعاد و گستردگی گود مذکور صورت پذیرفته و در نتیجه برای رفع خطر و تامین امنیت شهروندان، با پیگیری های حقوقی و کسب مجوزهای لازم از معاون محترم دادستان عمومی و انقلاب تهران و سرپرست دادسرای ناحیه 37، مجوزهای لازم جهت ورود به ملک و ایمن سازی و همسطح کردن آن با خیابان دریافت شد.

شهردار منطقه ۱۷ با تاکید بر اینکه طبق گفته کارشناسان رسمی دادگستری عمر سازه های نگهبان نهایتا یک سال تا ۱۸ ماه است، اظهار داشت: با توجه به گذشت بیش از 10 سال عملیات گودبرداری و فرسایش خاک و عدم اخذ مجوزات ایمنی و استاندارد تاورکرین، رها بودن این گود ممکن بود مخاطراتی برای شهروندان محترم منطقه ایجاد کند.
لذا با انجام هماهنگی های لازم و اخذ دستورات قضایی از معاون محترم دادستان عمومی و انقلاب و سرپرست دادسرای ناحیه 37 و دستورات اجرایی از معاونت فنی و عمران شهرداری تهران، جهت جمع آوری تاورکرین و پر کردن گود طبق مشخصات فنی ارائه شده توسط سازمان مشاور فنی و مهندسی شهرداری تهران با هماهنگی صورت گرفت.
وی در خصوص مسائل فنی و نحوه پر کردن خاک در گود شاندیز تاکید کرد: کلیه مکاتبات لازم با معاونت عمران شهرداری تهران و سازمان های زیر مجموعه انجام شد و ملاک عمل در نحوه پر کردن استانداردهای اعلام شده خواهد بود.

شنگی همچنین افزود: با توجه به بزرگی و حجم این اقدام جهت آرامش شهروندان و ممانعت از ایجاد ترافیک و اختلال در تردد شهروندان، این عملیات با اتخاذ تدابیر لازم در خیابان شاندیز انجام می‌شود، پیش بینی می شود با تلاش های همکاران و اقدامات شبانه روزی به صورت مستمر بیش از یک ماه تا هم سطح سازی گود با خیابان شاندیز زمان می برد.

لازم به ذکر است، طی سال های گذشته، جلسات متعددی با مالک برگزار و اخطارهای اجرایی و قضایی در چند نوبت به مالک ابلاغ شده، اما هر بار مالک دستورات قضایی را اجرا نکرده است. در راستای ارتقا ایمنی و صیانت از حقوق شهروندان، سال 1402 پس از طی مراحل قانونی، شهرداری منطقه 17 با اخذ دستور قضایی برای رفع خطر و همسطح سازی گود با خیابان شاندیز اقدام کرده است. این عملیات با هدف رفع خطر و ارتقا ایمنی شهروندان محترم منطقه 17 و با پیگیری ها و تدابیر شهردار منطقه 17 در اردیبهشت سال جاری محقق شد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا